Logo Kołobajki

Przyjaciele

To te firmy i organizacje, a tak naprawdę Ci ludzie sprawiają, że codziennie chce nam się wstawać i działać na pełnej parze! Jedni pomogli, udostępniając maszyny, drudzy zainwestowali swój czas, a trzeci sypnęli groszem. Oczywiście pamiętamy też o tych, którzy zostawili nam lajka albo życzyli szczęścia, ale niestety trudno było ich tu wszystkich zmieścić. A może chciałbyś dołączyć do tego zacnego grona? Zajrzyj do zakładki marzenia! :)

Partner strategiczny

Fundacja Ferso

Ta organizacja udzieliła nam przestrzeni na nieprawdopodobnie dobrych warunkach. To właśnie dzięki niej możemy spokojnie się rozwijać, nie martwiąc się o przyszły miesiąc. Trudno nam wyrazić jak bardzo jesteśmy za ten spokój wdzięczni <3

budynek, w którym mieści się pracownia Kołobajki, zapalone światło w oknach pracowni
logo Fundacji Ferso

Sponsorzy i partnerzy

sznurek ułożony w znak zapytania na żółtym tle

Może Ty także tu zagościsz?

Zapraszamy do zakładki „marzenia” lub do kontaktu z nami! :)

hej@kolobajki.pl

Ale Kino!

Wiecie, kiedy wyjście do drukarni jest udane?
Kiedy okazuje się, że jest to poligrafia z 35-letnią tradycją, znajdująca się w epickiej przestrzeni po starym kinie. Miła Pani właścicielka oprowadza was i opowiada o różnych sposobach druku, a każda maszyna samym swoim wyglądem opowiada całą historię. Dzięki uprzejmym panom drukarzom i ogromnej starej gilotynie, znajdujecie rozwiązanie na trapiący was problem produkcyjny — cięcia paseczków na ramki.

Wyglądało to (z przymrużeniem ucha) tak >>> filmik

Estimo

Introligatorzy, projektanci, rzemieślnicy – stanowią dla nas prawdziwy autorytet. To ich doradztwo sprawiło, że do naszych książek przesączyła się nuta szlachetnego introligatorstwa.
Są też naszymi stałymi dostawcami płótna.

Kirby CMS

Świetny system zarządzania treścią wykorzystany do zbudowania niniejszej strony www. Jego autorzy wspaniałomyślnie wsparli naszą inicjatywę przekazując nam darmową licencję na ich CMS.

Kirby CMS

Eurohaft

Firma oferująca haft komputerowy na europejskim poziomie. Pomogli nam przyspieszyć powstawanie pirackich flag, haftując je komputerowo. Nasze palce składają osobne wyrazy wdzięczności!

Wyglądało to tak >>> filmik

Print-me.pl

Dzięki Print-me warsztaty z długopisów 3d zachwyciły dzieci i seniorów i to w 13 kolorach! Opowiadając o druku 3d mogliśmy zaprezentować takie ciekawostki jak filamenty neonowe i świecące w ciemności.

Czerwony szary niebieski żółty miedziany biały filament marki Wolfix na szpulach na niebieskim tle

Wolfix Filament

Wolfix pomógł nam rozpocząć naszą przygodę z drukowaniem 3D. W odpowiedzi na prośbę o próbki otrzymaliśmy całe szpule filementów. Kurka (nasza drukarka 3D) mogła dziobać na całego!
Także dzięki wsparciu Wolfixa, mogliśmy poprowadzić na Pol’And’Rock Festiwal, warsztaty z rysowania 3D. Powstałe całe Zoo kolorowych zwierzątek!

Easyshare

Dzięki Easyshare’owi pojechaliśmy na Pol’And’Rock pięknym hybrydowym autkiem wyładowanym po brzegi materiałami na warsztaty.11 godzinna podróż minęła nam błyskawicznie!
Dziękujemy Easyshare za te wspólne 846 km w 20.5 h jazdy.
A tak nawiązaliśmy tą współpracę: filmik

wycięte laserowo skrzynie i stery na żółtym tle

Reycast

Pod tą nazwą kryje się mała firma oferująca modele do bitewniaków i wycinanie laserowe. Jak nietrudno się domyślić to właśnie laser nieocenienie nam pomógł, niezwykle skracając czas pracy nad niektórymi elementami bajek.


Sprawdźcie to sami → filmik

Przyjaciele z wielkim sercem

Maciej Nędzi

Ten niesamowity człowiek, przyszedł do nas z pomysłem organizacji zbiórki i od razu zachwycił nas swoim pozytywnym sposobem myślenia. Dzięki jego determinacji i entuzjazmowi udało nam się uzbierać pieniądze na ploter tnący. Jest to ważny krok w kierunku przyśpieszenia manufaktury bajek dotykowych!

Dbaj o wzrok

Znajomość bloga “Dbaj o wzrok” i stojącej za nim Justyny Nater to czysty przypadek. Dzięki networkingowemu refleksowii Patrycji spotkaliśmy się w Łodzi i tak zaczęła się nasza ciepła relacja.
Na zaproszenie Justyny, Kołobajki były partnerem edukacyjnym Eye Care Conference 2018 i 2019.

Tajemnicza nieznajoma

Osoba, która prosiłaby nie zdradzać jej tożsamości, lecz jej pomoc jest nieoceniona i nie moglibyśmy nie zawrzeć jej w tej liście. Ta kobieta związana ze środowiskiem niewidomych podarowała nam drukarkę brajlowską. To dzięki niej jesteśmy w stanie samodzielnie drukować teksty i prowadzić działania z użyciem druku kropeczkami.

Patrycja i Kirył pozują do zdjęcia z dyrektorką Niewidzialnej wystawy Warszawa Małgorzata Szumowska

Niewidzialna Wystawa

Małgoszata Szumowska - kobieta niezwykle charyzmatyczna, po miłym spotkaniu zaprosiła Kapitana Seo do siebie na wystawę. Nigdzie indziej Morskie Przygody, nie przeżyły takiej próby czasu jak tam. Gościły na niej dwie generacje bajki. Pierwsza poddała się po około 100 tys. odwiedzających, druga trzymała się bardzo dobrze, a chyba nawet za dobrze, bo ktoś ją sobie wziął ;). Jakie potoczą się losy trzeciej bajki na niewidzialnej wystaie?

uroczyste przekazanie książki kopciuszek na ręce dyrektorki owr częstochowa nagrywane przez TVN24

Ośrodek Wychowawczo Rewalidacyjny dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej w Częstochowie

Za tą wyjątkowo długą i skomplikowaną nazwą kryją się ciepli ludzie, którzy dawno temu natchnęli Patrycję do stworzenia pierwszej bajki dotykowej. Pomogli nam też niezwykle udostępniając swoją drukarkę brajlowską - to właśnie na niej powstała większość wydruków używanych w Morskich Przygodach Kapitana Seo. Dodatkowo testują wszystkie powstające w naszej pracowni książki.

spawacz Janusz Czekaj spawa obręcze do książek dotykowych

Janusz Czekaj

Człowiek złota rączka (a nawet stalowa ręka) prowadzący zakład obróbki metali. Dostarczał nam obręcze do pierwszych bajek. Spawał je i szlifował. Prawdziwy mistrz swojego fachu. Nie mogliśmy nie uwiecznić spawania bajki, która poleciała do Francji i zajęła 3 miejsce na świecie! :)

→ Spawu spawu spawu-spawu

Niezła Sztuka

To od nich otrzymaliśmy maila z zaproszenie do wzięcia udziału konkursie grantowym dla niesformalizowanych jeszcze grup. Gdyby nie oni, wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej. ;) Poza tym to mili ludzie, z którymi od czasu do czasu wchodzimy w różne kooperacje. :)

Aneta Zalejska

Mama Patrycji — to ona zorganizowała akcję „Czytam Dotykiem”, której sukces był jednym z impulsów do założenia pracowni.

Jonasz Kuszewicz

Dziwnie nam to przyznać, ale to właśnie on podczas wspólnej burzy mózgów rzucił propozycję nazwy „Kołobajki”. Gdyby nie on kto wie, może nazywalibyśmy się „oczołapki”, „ślepe kurki”, „zalebajki” albo „łapooczka”. Przyjaciel, zawsze będący dla nas wsparciem.

Ewa Trybuś

Z Ewą przeprowadziliśmy długą i intensywną burzę mózgów w poszukiwaniu pomysłu na logo. Dzięki współpracy z tą niesamowitą artystką nasza identyfikacja wizualna ostatecznie przyjęła taki, a nie inny kształt.

Ania Mazur

Autorka tłumaczenia Morskich Przygód Kapitana Seo na j. angielski. Dzięki perfekcyjnej znajomości kultury i specyfiki języka, tłumaczenie wyszło po prostu bajecznie.

Anita Kozek-Kapuścińska

Niesamowita prawniczka świetnie rozeznana w dziedzinie prawa kultury i III sektora. Oprócz pomocy specjalistycznej kilkukrotnie jej polecenia odegrały dla nas ważną rolę!

Małgorzata Smykałka

Wytrwały (na nasze liczne błędy) edytor i korektor tekstów. Dzięki niej możecie nie zgrzytać zębami czytając teksty dwóch potencjalnych dyslektyków.

Ewa Chotomska

Ogromne DZIĘKUJĘMY za zgodę na powielanie książeczki pt. „Liski”! To dla nas ważna bajka i bardzo cieszymy się, że jest w „naszym repertuarze”!!

Tomasz Kubiak

62 wymienione maile, ponad 6 projektów - wszystko to aby armata spełniła dość specyficzne wymogi. Dzięki talentowi Tomka udało nam się dźwięk zakląć w 6mm wysokości :)

Adam Adamiak

Po tym jak powstał projekt armaty musiał znaleźć się człowiek, który by nam ją ustawił w programie do druku i wydrukował. Adam składał też Kurkę.

Ireneusz Turek

Człowiek, który bez mrugnięcia okiem, użyczył nam osobowości prawnej, byśmy mogli startować w konkursie. Kiedy duże organizacje, powiązane tematycznie kręciły nosem i pytały „co my z tego będziemy mieli” on nam zaufał i nigdy tego nie zapomnimy <3

Rodzina i przyjaciele

Dziękujemy za wasze ciepło, poświęcenie, dobrą radę, pomoc i otwarte serce. To dzięki wam jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

Osoby, które pomagały nam tworzyć książeczki :)

 • Jonasz Kuszewicz
 • Daria Krzeszewska
 • Artur Bińkowski
 • Efcia Paprocka
 • Urszula Wójcik
 • Misiek Bojek
 • Monika Tyburska
 • Aneta Zalejska
 • Alona Konowałow
 • Oleg Konowałow
 • Taisja Konowałow
 • Anna Siarkowska