Logo Kołobajki

Moja pierwsza strona dotykowa

dla dzieci i młodzieży międzypokoleniowe

Zarezerwuj warsztaty podczas, których dzieci:

  • dowiedzą się kim był Louis Braille oraz jak działa jego alfabet
  • rozwiną w sobie empatię poprzez próbę poradzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, które stoją przed niewidomymi osobami
  • będą mogły dotykiem obejrzeć strony dotykowe. Czeka także na nie wyzwanie - tylko dotykiem spróbują odgadnąć co jest na stronach książki
  • najważniejsza część - poznają zasady tworzenia grafiki wypukłej tzw. tyflografiki i same spróbują wykonać swoje pierwsze strony dotykowe

Po warsztatach dzieci będą mogły zabrać swoje prace do domu :)

  • zajęcia plastyczne

  • 2-3 godziny

  • wystarczy zwykła sala

  • od 8 do 14 lat

  • prace zabieracie ze sobą :)

Jak wyglądają warsztaty?

Co znaczy τυφλός?

Czy wiecie, co znaczą te szlaczki powyżej? To starożytne greckie słowo typhlos oznaczające „niewidomy”. Tyflografika, jak nietrudno się domyślić, to obrazki dla niewidzących. Sztuka przekazywania barw, stylów, emocji poprzez dotyk jest nieprosta, ale niezwykle wciągająca i satysfakcjonująca. To nasza pasja, którą chcemy się dzielić z najmłodszymi. Wiąże się to także z naszą historią, ponieważ pierwszy kontakt naszej projektantki ze światem bajek dotykowych miał miejsce właśnie na podobnych warsztatach. Zafascynowana tematem stworzyła swoją pierwszą bajkę dotykową i tak się zaczęło...

Młodsze dzieciaki szeroko otwierają oczy i rzucają się na stertę materiałów, tworząc fantazyjne prace, czasem nawet zapominając o usłyszanych przed chwilą zasadach. Starsze budzą się z młodzieżowej, wszechogarniającej pogardy i na chwilę przestają być takie „dorosłe”. Z naszych warsztatów każdy uczestnik wychodzi zadowolony i zafascynowany.

Nie wierzą Państwo? Proszę się przekonać! :)

Prowadzący

Kirył to pozytywny i pewny siebie prowadzący, który barwną historią i angażującym sposobem prowadzenia warsztatów porwie do tematu każde audytorium. Nie straszne mu duże grupy, bardzo młodzi lub starsi odbiorcy. Co prawda nie wytnie idealnego kształtu w materiale, ale w tym perfekcyjnie uzupełnia go Patrycja.

Patrycja to artystyczna dusza, potrafiąca jak nikt doradzić podczas warsztatów, pomóc z manualnymi działaniami, wyjaśnić kwestie koloru, faktury i kształtu, dzięki czemu z warsztatów każdy wychodzi z małym dziełem sztuki. Zgarnęła chyba wszystkie możliwe nagrody za bajki dotykowe. Razem z Kiryłem tworzą duet prowadzących, dzięki którym każde zajęcia stają się niezapomnianym przeżyciem.

Opinie

  • Kino Bajka

    Katarzyna Mazurczak

    Zajęcia z Artystami Kiryłem i Patrycją, to podróż w nieznany świat zmysłów. Prezentując książki dotykowe, które stworzyli oraz prowadząc warsztaty z dziećmi pełnosprawnymi, dają możliwość odczucia wyobrażenie sobie świata osób niewidzących. Ograniczona percepcja zmysłu wzroku otwiera inne przestrzenie, a prowadzący świetnie potrafią je zagospodarować, ucząc tolerancji, empatii, rozwijając wyobraźnię. To, czego się doświadcza, najdłużej pozostaje w pamięci, dlatego też polecam zajęcia warsztatowe Kołobajki, jako wartościowe, otwierające i zapamiętane na długo.

  • SP 120

    Agnieszka Ciesielska

    Prowadzący zajęcia dotyczące książki dotykowej stworzyli miłą, serdeczną atmosferę pracy i zabawy. Wzbogacili wiedzę uczniów na temat życia i funkcjonowania w społeczeństwie osób niewidomych i słabo widzących. Jednak przede wszystkim stworzyli czwar toklasistom możliwość wymyślenia, a następnie wykonania ilustracji, którą może „zobaczyć” ich niewidzący kolega. Za zaletę uważam, że wszystko obyło się bez elektroniki z użyciem prostych, ogólnodostępnych materiałów.

  • Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo

    Marta Malinowska

    Warsztaty prowadzone z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Pani Patrycja i Pan Kirył w bardzo ciekawy sposób przedstawiają świat, w jakim poruszają się osoby niewidome i niedowidzące. Mówią o problemach, z którymi się spotykają oraz o rozwiązaniach, które ulatwiają im życie. Wyjątkowe ilustracje, które mozna dotknąć są ciekawym i oryginalnym wstępem do części praktycznej, w której uczestnicy sami tworzą ilustracje dotykowe. Całość spotkania upływa w przesympatycznej, wyjątkowej atmosferze. Zdecydowanie polecam warsztaty prowadzone przez Kołobajki.

Cennik

Prosimy o kontakt w celu wyceny.
a) Cena zawiera materiały dla każdego uczestnika
b) Cena nie uwzględnia kosztów dojazdu poza Łódź
c) Warsztaty są prowadzone przez dwie osoby – Patrycja i Kirył
d) Każdy uczestnik zabiera swoją pracę do domu :)

Zarezerwuj termin!

Jeżeli szukasz niebanalnych i wartościowych warsztatów dla dzieciaków,
zadzwoń lub napisz – znajdziemy dogodny termin!

Odpowiemy na Twoje pytanie i znajdziemy wolny termin!
Dojeżdżamy w całej Polsce!