Logo Kołobajki

Projekty i granty

Ciężko nam usiedzieć w jednym miejscu (no, chyba że jest Netflix, kołderkai mruczące kotki), więc ostro działamy. Co robimy? Oto lista naszych przedsięwzięć, wyjazdów i ważnych wydarzeń.
Może następny projekt zrobimy razem?

SuperBohaterskie warsztaty w EC1

październik 2019 - styczeń 2020

Cóż to był za projekt! Niesamowite 4 miesiące prowadzenia fantastycznych (dosłownie) warsztatów. Ogrom doświadczenia i radości z zabawy z dziećmi. Już zawsze będziemy wspominać tę współpracę z EC1 Miasto Kultury Łódź z uśmiechem i ciepłem!

filmik na instagramie

InRadio ERASMUS +

8 - 16 marca 2019

Nasza druga wymiana, na którą pojechaliśmy z Morskimi Przygodami Kapitana Seo pod pachą. Ten wyjazd wyróżniał się tym, że był współorganizowany przez Polski Związek Niewidomych. Była to dla nas szansa, by lepiej poznać i zrozumieć osoby niewidome i słabowidzące. Mieliśmy wspólnie tworzyć internetowe radio. Ostatecznie bardzo miło wspominamy ten wyjazd z rozmów, praktyki angielskiego, ciekawych osób, międzynarodowej integracji, zwiedzania nowego kraju. Samego radia było... 50 min ; ). Ale stanowczo było warto.

wyróżniona relacja
fanpage projektu

Bombik SOSW Dąbrowa Górnicza

grudzień 2018 - luty 2019

Niesamowita współpraca z energicznym zespołem tyflopedagożek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Dąbrowy Górniczej. Zaczęło się od niepozornego telefonu, skończyło na dwóch sesjach warsztatowych i powstaniu cudownej książeczki dotykowej pt. „Bombik”. Podczas wspólnej pracy pomogliśmy koncepcyjnie i know-how’em w stworzeniu bajki. Panie stworzyły większość ilustracji same. My zaś Kołobajkową metodą zszyliśmy książkę i dodaliśmy naszą autorską stronę — hieny.

wyróżniona relacja

album ze zdjęciami książki

Przekazanie bajki na WOŚP 2019 Licytacja w Brukseli

13 stycznia 2019

150 EUR - 643 zł!
Właśnie za tyle została wylicytowana angielska wersja Morskich Przygód Kapitana Seo. Jesteśmy dumni, że dołożyliśmy swoją cegiełkę do sukcesu WOŚP w 2019 r. Mamy nadzieję, że bajka trafiła w dobre ręce ;)
post na facebooku.

Memory sensoryczne miktogrant dla seniorów

15 październik - 30 listopada 2018

Czy znacie grę planszową ćwiczącą pamięć “memory”(szukanie par takich samych obrazków)? Podczas warsztatów realizowanych w ramach tego grantu, seniorzy razem ze swoimi wnukami tworzyli sensoryczną wersję tej gry. Zabawy co niemiara!
Dzieci, po stworzeniu swojego zestawu, mogły zagrać z Kiryłem (dość proste wyzwanie), a następnie z Patrycją (do tej pory niepokonaną). Zajrzyjcie do relacji z warsztatów!

wyróżniona relacja
post o warsztatach

Szydełkowanie na miarę 21 wieku! miktogrant dla seniorów

15 październik - 30 listopada 2018

Czy druk 3D to temat dla starszych osób?
Czy seniorzy mogą zainteresować się długopisami 3D? Udowadniamy, że jak najbardziej tak! W trakcie realizacji tego mikrograntu przyznanego przez Centrum Opus w Łodzi ponad 50 Seniorów wzięło udział w naszych zajęciach. Zapraszamy do relacji!

wyróżniona relacja

post o warsztatach

OWES na lepszy start dotacja od Centrum OPUS

28 lipca - 10 grudnia 2017

Zaczęło się od maila od Niezłej Sztuki „hej, sprawdźcie to”, potem był wniosek, napięte chwile oczekiwania i… sukces. Dotacja przyznana w pełnym wymiarze a my po 6 miesiącach szkoleń i coachingu otrzymujemy wpis do KRS bez poprawek. Dzięki grantowi przeprowadziliśmy też 6 warsztatów „Moja pierwsza strona dotykowa” w Łódzkich szkołach.

wyróżniona relacja

Przekazanie bajki na WOŚP 2017 aukcja allegro “Rzeczy od sera”

28 lipca - 10 grudnia 2017

Licytacja pełna zwrotów akcji, wybuchów i pościgów. Ale trzy! Dwa! Jeden! Pani w trzecim rzędzie wygrywa, przekazując na charytatywne cele 216 zł! Ale ta historia ma bardzo ciekawe i niespodziewane zakończenie. Czytajcie na naszym blogu!

Czytam Dotykiem

grudzień 2015 - grudzień 2017

Czytam dotykiem to projekt, który zapoczątkował poważniejsze myśli o założeniu własnej organizacji. Według projektu Patrycji oraz nagranych przez nią filmików instruktażowych więźniowie z zakładu karnego w Strzelcach Opolskich powielali bajkę pt. kopciuszek. Bajka trafiła do wszystkich najważniejszych ośrodków dla niewidomych i słabowidzących w całej Polsce oraz otrzymały rewelacyjne recenzje, a projekt nagłośniły media. To właśnie ten szum medialny i chęć kontynuowania sukcesu zainspirowały nas do pomyślenia o własnym przedsięwzięciu.

strona projektu
link do media o nas