Logo Kołobajki

Stwórz własne memory sensoryczne

dla dzieci i młodzieży dla dorosłych dla seniorów międzypokoleniowe

Zarezerwuj warsztaty podczas, których dzieci:

  • dowiedzą się kim był Louis Braille oraz jak działa jego alfabet
  • rozwiną w sobie empatię poprzez próbę poradzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, które stoją przed niewidomymi osobami
  • będą mogły dotykiem obejrzeć strony dotykowe. Czeka także na nie wyzwanie - tylko dotykiem spróbują odgadnąć co jest na stronach książki
  • najważniejsza część - stworzą własny niepowtarzalny zestaw memorów, który będą mogli od razu przetestować, a następnie zabrać do domu.

Warsztaty te prowadziliśmy już dla dorosłych, dla dzieci, dla seniorów i ich wnuków, za każdym razem dostosowując część teoretyczną do ich potrzeb. Daj nam znać a dostosujemy część teoretyczną specjalnie dla Ciebie.

  • zajęcia plastyczne

  • 2-3 godziny

  • wystarczy zwykła sala

  • Dla młodyszych oraz starszych, a najlepiej międzypokoleniowo!

  • prace zabieracie ze sobą :)

Jak wyglądają warsztaty?

Czy to się może udać?

Jak podpowiada nam nasze doświadczenie, udaje się zawsze!

Gra “Memory” - kartoniki z nadrukiem odwórcone pleckami do góry oraz szukanie par - tą grę kojarzą wszyscy, ale co to znaczy że jest sensoryczna? Podczas zajęć uczestnicy sami wykonają wierzchnią stronę kartoników, lecz nie za pomocą nadruku, tylko z użyciem różnorodnych materiałów. Z przygotowanych przez nas ponad 60 radzajów skór, tekstyliów, sztucznych futerek, szmatek itd. wykonają swoj własny niepowtarzalny zestaw memorów.

Prowadzący

Kirył to pozytywny i pewny siebie prowadzący, który barwną historią i angażującym sposobem prowadzenia warsztatów porwie do tematu każde audytorium. Nie straszne mu duże grupy, bardzo młodzi lub starsi odbiorcy. Co prawda nie wytnie idealnego kształtu w materiale, ale w tym perfekcyjnie uzupełnia go Patrycja.

Patrycja to artystyczna dusza, potrafiąca jak nikt doradzić podczas warsztatów, pomóc z manualnymi działaniami, wyjaśnić kwestie koloru, faktury i kształtu, dzięki czemu z warsztatów każdy wychodzi z małym dziełem sztuki. Zgarnęła chyba wszystkie możliwe nagrody za bajki dotykowe. Razem z Kiryłem tworzą duet prowadzących, dzięki którym każde zajęcia stają się niezapomnianym przeżyciem.

Opinie

  • Muzeum Pałac Herbsta

    Katarzyna Kończal

    Pani Patrycja Zalejska oraz Pan Kirył Konowałow z Fundacji Kołobajki przeprowadzili w Muzeum Pałac Herbsta warsztaty Tyflografia w praktyce — robimy dotykowe memory w ramach spotkania edukacyjnego Laboratorium Dostępności. Udostępnianie sztuki osobom z dysfunkcją wzroku (28-29 września 2018). Warsztaty były doskonałym podsumowanie dwudniowych rozważań i dyskusji na temat tyflografii i pomocy dotykowych oraz dostępu do dóbr kultury osób z dysfunkcją wzroku. Prowadzący „zabrali” nas w świat zmysłu dotyku — uczestnicy mieli okazję zastanowić się jak za jego pomocą przekazać informację m.in. o kolorach czy emocjach. Z wielką dbałością przygotowali materiały plastyczne dla każdego uczestnika. Z chęcią opowiadali na pytania, opowiadali o swoich doświadczeniach oraz o pracy nad książkami dotykowymi.

Cennik

Prosimy o kontakt w celu wyceny
a) Cena zawiera materiały dla każdego uczestnika
b) Cena nie uwzględnia kosztów dojazdu poza Łódź
c) Warsztaty są prowadzone przez dwie osoby – Patrycja i Kirył
d) Każdy uczestnik zabiera swoją pracę do domu :)

Zarezerwuj termin!

Jeżeli szukasz niebanalnych i wartościowych warsztatów dla dzieciaków,
zadzwoń lub napisz – znajdziemy dogodny termin!

Odpowiemy na Twoje pytanie i znajdziemy wolny termin!
Dojeżdżamy w całej Polsce!