Logo Kołobajki

Zaczarowany ołówek, czyli rysowanie w 3D

dla dzieci i młodzieży dla dorosłych dla seniorów międzypokoleniowe

A gdybyśmy powiedzieli, że bajkowy “zaczarowany ołówek” istnieje?
Czy chciałbyś nauczyć się go używać? Zapraszamy na niepowtarzalne warsztaty z używania długopisów 3D, podczas których uczestnicy:

 • poznają historię druku 3d, od pierwszych prototypowych drukarek za miliony dolarów, do domowych drukarek, które są w zasięgu każdego;
 • dowiedzą się, jakie są rodzaje druku 3d, czym się od siebie różnią i do czego służą;
 • dowiedzą się, czym jest filament i jak działa drukarka 3D;
 • najważniejsza część - spróbują swoich sił w „czarowaniu” długopisami 3D.
  Tłumaczymy działanie, bawimy się wyobraźnią, robimy minikonkurs na najpiękniejszy „rysunek” 3D. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Po warsztatach dzieci będą mogły zabrać swoje prace do domu :)

 • od 5 do 11 osób

 • Innowacyjne zajęcia plastyczne

 • 2 godziny

 • wystarczy zwykła sala

 • dla młodyszych i starszych, a najlepiej, międzypokoleniowo!

 • prace zabieracie ze sobą :)

Jak wyglądają warsztaty?

Prowadzący

Kirył to pozytywny i pewny siebie prowadzący, który barwną historią i angażującym sposobem prowadzenia warsztatów porwie do tematu każde audytorium. Nie straszne mu duże grupy, bardzo młodzi lub starsi odbiorcy. Co prawda nie wytnie idealnego kształtu w materiale, ale w tym perfekcyjnie uzupełnia go Patrycja.

Patrycja to artystyczna dusza, potrafiąca jak nikt doradzić podczas warsztatów, pomóc z manualnymi działaniami, wyjaśnić kwestie koloru, faktury i kształtu, dzięki czemu z warsztatów każdy wychodzi z małym dziełem sztuki. Zgarnęła chyba wszystkie możliwe nagrody za bajki dotykowe. Razem z Kiryłem tworzą duet prowadzących, dzięki którym każde zajęcia stają się niezapomnianym przeżyciem.

Opinie

 • Kino Bajka

  Katarzyna Mazurczak

  Zajęcia z Artystami Kiryłem i Patrycją, to podróż w nieznany świat zmysłów. Prezentując książki dotykowe, które stworzyli oraz prowadząc warsztaty z dziećmi pełnosprawnymi, dają możliwość odczucia wyobrażenie sobie świata osób niewidzących. Ograniczona percepcja zmysłu wzroku otwiera inne przestrzenie, a prowadzący świetnie potrafią je zagospodarować, ucząc tolerancji, empatii, rozwijając wyobraźnię. To, czego się doświadcza, najdłużej pozostaje w pamięci, dlatego też polecam zajęcia warsztatowe Kołobajki, jako wartościowe, otwierające i zapamiętane na długo.

 • SP 120

  Agnieszka Ciesielska

  Prowadzący zajęcia dotyczące książki dotykowej stworzyli miłą, serdeczną atmosferę pracy i zabawy. Wzbogacili wiedzę uczniów na temat życia i funkcjonowania w społeczeństwie osób niewidomych i słabo widzących. Jednak przede wszystkim stworzyli czwar toklasistom możliwość wymyślenia, a następnie wykonania ilustracji, którą może „zobaczyć” ich niewidzący kolega. Za zaletę uważam, że wszystko obyło się bez elektroniki z użyciem prostych, ogólnodostępnych materiałów.

 • Filia 20 Biblioteki Publicznej w Częstochowie

  Marzena Kostecka

  Warsztaty z długopisem 3D to strzał w dziesiątkę. Dzieci świetnie się bawiły dorośli również. Bardzo dziękujemy Patrycji i Kiryłowi za tak kreatywnie spędzony czas u nas w bibliotece Filii 20 Biblioteki Publicznej im. dr W. Biegańskiego w Częstochowie 😍

 • Biblioteka Publiczna w Częstochowie

  Monika Kierach

  Dziękujemy Panu Kiryłowi i Pani Patrycji z Kołobajki za mile i kreatywnie spędzony czas w naszej bibliotece. Prowadzący przygotowali dla młodych Czytelników dwugodzinne warsztaty z "rysowania" długopisami 3D (ręcznymi drukarkami 3D), w trakcie których powstały najrozmaitsze formy, tj. rower, dom, karnawałowa maska itd. Nie oszczędzali przy tym na materiałach i w pełni poświęcali uwagę naszym podopiecznym.

Cennik

Prosimy o kontakt w celu wyceny.
a) Cena zawiera materiały dla każdego uczestnika
b) Cena nie uwzględnia kosztów dojazdu poza Łódź
c) Warsztaty są prowadzone przez dwie osoby – Patrycja i Kirył
d) Każdy uczestnik zabiera swoją pracę do domu :)
e) Cena dla większej liczby grup, bądź zajęć cyklicznych możemy ustalić indywidualnie

Zarezerwuj termin!

Jeżeli szukasz niebanalnych i wartościowych warsztatów dla dzieciaków,
zadzwoń lub napisz – znajdziemy dogodny termin!

Odpowiemy na Twoje pytanie i znajdziemy wolny termin!
Dojeżdżamy w całej Polsce!